| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 17 mm |
| Width | 13.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 17 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 5 mm |
| Thickness | 5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Max Current Rating | 2.2 A |
| Operating Supply Voltage | 265 V |
| Hold Current | 110 mA |
| Trip Current | 230 mA |
| Lead Spacing | 5 mm |
| Voltage Rating | 265 V |
Stock: 1023
Distributors
pcbx
Unit Price$1.49028
Ext.Price$1.49028
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.49028 | $1.49028 |
| 10 | $1.15200 | $11.52000 |
| 25 | $1.10614 | $27.65350 |
| 50 | $1.06210 | $53.10500 |
| 100 | $0.97923 | $97.92300 |
| 300 | $0.91062 | $273.18600 |
| 500 | $0.84683 | $423.41500 |
